Červen 2011

Jak odstranit zubní kámen?

22. června 2011 v 13:54 Bělení zubů
Vzniku zubního kamene předchází vznik zubního plaku. Ten vznikne působením slin a zbytků potravin, které obsahují minerální látky. Ty se usazují na zubech a vytvářejí tak zubní plak. Ten je v jeho počátcích pouze měkký snadno odstranitelný povlak na našich zubech. Postupem času a za pomoci působení minerálů však může zkamenět a je tak vytvořen zubní kámen. Zubní kámen už je o mnoho větší problém než pouhý zubní plak. Velmi těžko se odstraňuje a negativně působí na prostředí naší ústní dutiny. Na jeho přítomnost doplácejí zejména dásně. Ty jsou vlivem jejich dráždění oteklé, začervenalé a mohou dokonce začít krvácet. Tyto problémy se bez příslušné léčby mohou vyvinout až v paradontózu a následné vypadávání zubů. Zubní kámen většinou trápí naše dolní řezáky a horní stoličky. Usazuje se na vnitřní straně našich zubů. V těchto místech jsou problémy se zubním kamenem nejčastější a hůře zpozorovatelné. Tyto místa se také špatně čistí a odstranění zubního kamene je tak ještě složitější.

Zbarvení zubního kamene je žluté až tmavé barvy, které často přechází i na přední strany zubů. Jedná se tak o velmi nepříjemný problém, který je třeba urychleně řešit. Základní metodou, jak předcházet vzniku zubního kamene, je pravidelné čištění zubů a pečlivá ústní hygiena. V případě, že už se zubní kámen stihnul vytvořit, neobejdeme se bez pomoci specialisty. Dentální hygienistku bychom měli navštěvovat nejlépe 3x ročně. Zubní kámen může odstranit za pomocí ultrazvuku nebo ručních nástrojů. Ke všemu nám jistě doporučí vhodný zubní kartáček a poradí, jak se správně starat o naše zuby. Užitečné můžou být zejména rady, jak se starat o mezizubní prostory, čím je správně čistit a předcházet tak pozdějším problémům. Lepší je zubnímu kameni předcházet, než později řešit nepříjemné problémy.

Bělení zubů doma

11. června 2011 v 21:13 Bělení zubů
Pokud nejste spokojeni s barvou vašich zubů, určitě hledáte způsoby, jak dosáhnout jejich opětovné bělosti. Prvním krokem by měla být změna vašeho jídelníčku. Pokud se budete vyhýbat jídlům, které vaše zuby zabarvují, můžete tak jejich žloutnutí zastavit. Jak ale se ale zbavit zabarvení, které už je na zubech znatelné? Nikdo z nás nechce mít přeci zuby, které naše okolí spíše odpuzují. Zažloutlý chrup je totiž známkou špatného stavu celého organismu. Navíc může zásadně ovlivnit naše sebevědomí a společenský život. Na internetu nebo různých časopisech jistě najdete spousty rad, jak si levně vybělit zuby vaše doma. Jsou tam popsány různé metody, které by měli na vaše zuby působit jako přirozené bělidlo.


Jedním z takových způsobů může například být bělení zubů kypřícím práškem nebo jedlou sodou. Dále se také můžete dočíst o zázračných účincích citrónové šťávy a mnoha dalších polopravd a mýtů. Tyto způsoby nejsou vůbec stoprocentní a navíc můžou být hazardem s vaším zdravím. Každý ze specialistů by vám zásadně nedoporučil vůbec některou z těchto metod zkoušet. Je to pouze ztráta času a vašich peněz. Nejen, že narušují sklovinu vašich zubů, ale můžou být škodlivé pro celé mikroklima ústní dutiny. Hledáte li způsob, jak účinně vybělit vaše zuby doma a nechcete využít návštěvy některého bělícího centra, určitě byste si měli pořídit bělící pásky. Je to jedna z nejmodernějších metod bělení zubů. Zuby můžou už první týden používaní změnit svou barvu o jeden až čtyři odstíny. Bude to taková změna, kterou zaregistrujete vy i vaše okolí. Můžete tak dosáhnout zářivého úsměvu a to vše z pohodlí domova. Bělící pásky byly vyvinuty v USA a odborníci mluví o revoluci v oblasti bělení zubů. Navíc je metoda k vašim zubům velmi šetrná. Oproti bělení zubů laserem je navíc levnější.

Laser a bělení zubů

1. června 2011 v 19:23
Bělení zubů pomocí speciálního laseru je nejúčinnější metoda, jak dosáhnout zářivě bílého úsměvu. Již po staletí jsou bíle zuby známkou zdravého chrupu a dávají tak výpověď o tom, jak člověk o svoje tělo pečuje. Každý z nás se narodil s bílými zuby, ale i když jste pečlivě dodržovali ústní hygienu, zuby stářím přirozeně žloutnou. Na intenzitu žloutnutí zubu mají vliv jak vrozené dispozice, tak i naše stravovací návyky. Vědci však přišli s technologií, jak tento proces zvrátit. Naprosto bezkonkurenční metodou je bělení zubů pomocí studeného modrého světla. Vše trvá pouze 30 minut a celá procedura je bezbolestná a velmi efektivní. Odstraní usazeniny z povrchu vašich zubů, ale také z jejich vnitřní struktury.
Důraz je však kladen taky na šetrnost k vašemu chrupu. Tento zákrok nijak nenaruší zubní sklovinu ani celkové zdraví vašich zubů. Princip metody spočívá v oxidaci povrchu zubů za pomoci speciálního gelu a tím pádem i navrácení bělosti a přirozeného lesku. Rty jsou v průběhu zákroku chráněny speciálním gelem a dásně ochranou pryskyřicí. Můžete si tak být jisti, že vše je bezpečné a gel bude účinkovat pouze tam, kde ho je potřeba. Poté lékař nechá působit bělicí gel, na zuby bude svítit plazmovou lampou a také speciálním laserem. Procedura se několikrát opakuje, než se dosáhne očekávaného výsledku. Dokonalá technologie zaručí trvání efektu až po dobu tří let. Při příkladném čištění zubů kvalitní pastou, vám bílé zuby můžou zůstat ještě déle. Skvrny od kávy, jídla nebo tabáku se tak stanou minulostí. Můžete si být jisti, že vašim novým úsměvem každého okouzlíte. Pokud vás zajímá cenová hladina, ve které se takové zákroky pohybují, může se jednat o částky mezi 4 až 17 tisíci korun. Vše záleží na tom, kde si zuby necháte vybělit a jaká je při zákroku použita lampa a bělící gel.