Duben 2012

Bělení zubů bez rizika aneb poraďte se v zubní ordinaci

6. dubna 2012 v 20:05 Bělení zubů
Je bělení zubů bezpečné? Tuto důležitou otázku by si měl položit každý z nás, kdo se rozhodne vyzkoušet některý z bělících přípravků určených pro oslnivý a krásný úsměv. V zásadě existuje jednoduchá rada! Zdravé zuby chceme mít všichni, a proto bychom neměli sázet na jakoukoliv reklamu slibující různé zázračné technologie, díky nimž se zbavíme nehezky zažloutlých zubů. Pro spolehlivé informace, jak při bělení zubů postupovat, se raději vydejme za svým dentistou, který už bude vědět "co" a "jak".

Pod dohledem lékaře

Zdravé zuby jsou naší vizitkou - a nejsme-li spokojeni s jejich barvou, zkoušíme rozmanité bělící pasty nebo gely. Bělit si zuby doma je ale spíše risk. Můžete si například uškodit výrobky, které sice slibují zázraky "na počkání", ale nejsou klinicky testovány apod. Krásný úsměv lze skutečně pomocí různých bělících přípravků a metod získat, ale podstatná je garance zubního lékaře.
Domácí pokusy mohou váš chrup poškodit
Než se pustíte do experimentů s bělícími přípravky, kterých je na trhu opravdu nepřeberné množství, měli byste vědět, že bělení zubů je vhodné jen pro zdravý chrup. Bělit není možné ani plomby, ani umělé náhražky, korunky či mrtvé zuby. Navíc stomatologové tento proces rozhodně nedoporučují těhotným ženám, mladistvím nebo dětem. Zdravé zuby jsou tedy důležitou podmínkou, aby bylo bělení chrupu vůbec vhodné.

Co vás čeká v zubní ordinaci?

Pokud se přece jen chcete zbavit nažloutlé barvy vašich zubů doma o samotě, vsaďte na bělící přípravky, které prošly náročným klinickým testováním. Nic ale nezkazíte, jestliže se pro odbornou radu vydáte za zkušeným dentistou. Krásný úsměv lze docílit několika různými metodami. Zubní lékař vám třeba sám nabídne domácí bělení pod jeho dohledem, nebo vyzkouší bělení zubů laserem či speciální lampou.

Radikální zlepšení?!

Je lepší zvolit produkty, které slibují krásný úsměv velmi rychle, nebo si raději počkáte na trvalejší efekt? Dentista vám jistě neslíbí okamžité řešení vašeho problému se žlutými zuby, ale za to nabídne účinnou metodu. Doba trvání účinku pak záleží i na vás samotných! To znamená, jak budete o své zuby dále pečovat, jak často budete konzumovat oblíbený čaj nebo kávu, zda zůstanete kuřákem apod.