Květen 2012

Bělení zubů – vyzkoušejte profesionální bělící gel pro domácí užití

8. května 2012 v 10:45 Bělení zubů

Dopřejete si občas cigárko nebo rádi popíjíte kávu? Chutnají vám sladké nápoje nebo třeba červené víno? Pak se všechny tyto požitky zcela určitě podepíší na vašem chrupu. Málokdo však chce mít zažloutlé zuby a stydět se za svůj nedokonalý úsměv. Naštěstí existují různé metody bělení zubů, díky nimž je možné jejich barvu opět zesvětlit. Nejen vlivem kouření či konzumace "barevných" potravin, ale také s přibývajícím věkem získávají bílé zuby tmavší odstín. Vrátit zářivý úsměv vám pomůže speciální bělící gel, určený pro domácí užití. K dostání je například v lékárnách (kamenných i na internetu), kde vám s výběrem ochotně poradí.

Přípravky vyvinuté zubními lékaři

Ve stomatologické ordinaci je bělení zubů procesem finančně i časově náročným, proto byly vyvinuty přípravky, které lze aplikovat v pohodlí domova. Profesionální bělící gely, které je možné snadno sehnat, jsou klinicky testovány a na jejich vývoji se podíleli také zubní lékaři. A jak dlouho je třeba čekat na první výsledky? Bílé zuby by si přál mít každý téměř okamžitě, ale je pravda, že i v tomto případě se trpělivost vyplácí. U bělení zubů speciálními gely se první znatelné výsledky dostavují už po několika aplikacích tohoto přípravku. Účinek bělící procedury trvá až dva roky.

Není od věci nechat si poradit!

Na trhu je ke koupi řada přípravků (bělících past nebo gelů) různých značek. A některé z nich slibují v reklamě bílé zuby a hollywoodský úsměv doslova na počkání. Chcete-li si podobný přípravek pro domácí bělení zubů zakoupit, raději se předem poraďte s odborníky - v lékárně nebo přímo v ordinaci ošetřujícího zubního lékaře.

Jak to funguje?

Bílé zuby nejsou jediným výsledkem bělící procedury pomocí speciálního gelu. K dalším pozitivním účinkům patří také desinfekce ústní dutiny nebo prevence proti vzniku paradentózy. V bělícím gelu je zpravidla obsažen peroxid, bezpečná látka používaná také stomatology. Bělení zubů gelem tedy může být rychlé, ale hlavně je bezpečné. Je však třeba vědět, že stupeň bělení je u každého z nás proměnlivý, a velmi závisí na přirozené barvě zubů i na množství znečištění.