Srpen 2012

Bílé zuby a olympiáda 2012

10. srpna 2012 v 10:21 Bělení zubů
Zdravě vypadající bílé zuby či perfektně upravené nehty a vlasy jsou naší vizitkou. Dokonale bílé zuby můžete vidět u celebrit a samozřejmě i u lidí kolem sebe. Navíc pokud právě teď sledujete letní olympiádu 2012, určitě jste si všimli, že se výstavními zuby pyšní i celá řada sportovců. Bílé zuby vypadají kouzelně především v kombinaci s tmavou pletí. Můžete si jich ale povšimnout i na sportovcích z Ameriky, ze západní Evropy nebo od nás z Čech.

V zemích s vyšší životní úrovní se lidé více starají o své zdraví a vzhled. Na začátku je ale nutné říci, že krásné bílé zuby nejsou vždy zcela přirozené. Zbarvení zubů je totiž částečně dáno geneticky. Pokud si tedy zuby správně čistíte, neholdujete přílišnému pití kávy, čaje, nekouříte, a přesto máte zuby zašedlé nebo zažloutlé, možná je vaše přirozená barva zubů prostě taková. Rozhodně ale nemusíte zoufat. Barva zubů se totiž dá snadno změnit k lepšímu. Můžete využít možnosti bělení zubů, a to doma nebo ve speciální ordinaci.

K bělení zubů tak často přistupují i sportovci, kteří chtějí dobře vypadat a nemají problém si za svůj perfektní vzhled připlatit. Leckdy mají i zuby umělé. K takovýmto extrémním krokům se však uchylovat nemusíte. Existuje několik metod bělení zubů. Jedná se o moderní a nadčasové metody, které rozhodně nezruinují vaši peněženku.

K bělení zubů se nejčastěji využívají speciální bělící pasty, pudry a pásky. Jednotlivé produkty mají rozdílnou účinnost a zakoupíte je za různé ceny. Často je seženete i v drogerii. Aplikují se přímo na zuby a jsou tak ideální volbou pro domácí bělení. Pokud tyto přípravky zakoupíte u nás v Čechách, měly by být zdravotně nezávadné. Ve specializované ordinaci pak můžete vyzkoušet bělení zubů laserem. Stojí sice více peněz, ale jeho účinky jsou trvalejšího charakteru. Pokud chcete mít bílý chrup jako váš idol z olympijských her, s bělením zubů rozhodně neotálejte.