Bělení zubů a ceny

19. září 2012 v 20:05 |  Bělení zubů
Existuje několik metod bělení zubů. Mezi nejběžnější nástroje bělení patří bělící zubní pasty, pudry, bělící proužky a laser. Jednotlivé metody se liší nejen způsobem aplikace a účinností, ale také svou cenou. V našem dnešním příspěvku se dozvíte, na kolik vás vybělení zubů přijde a budete si moci spočítat, jak se vám která metoda vyplatí.

Bělící pasty a pudry

Nejdostupnější bělení je bělení speciálními bělícími pastami a pudry, které dnes můžete zakoupit v drogeriích, lékárnách a na internetu. Ceny zubních past se pohybují od 100 do 500 Kč za jedno balení. Některé pasty jsou vhodné pro dlouhodobou, jiné pro krátkodobou aplikaci. Protože bělení provádíte sami doma, vždy důsledně dodržujte pokyny na obalu výrobku. Bělící pudry začínají již na ceně 50 Kč. Působí podobně jako zubní pasty.

Bělící pásky

Další oblíbenou metodou bělení zubů jsou bělící pásky/proužky. Cena za jeden pásek vychází na 10 - 40 Kč v závislosti na velikosti balení, které si zakoupíte. Aplikace pásků je velmi jednoduchá. Vybírat můžete opět z několika produktů od různých výrobců.

Bělení laserem

Nejspolehlivější metodou bělení zubů je bělení laserem. Ceny jsou velmi různorodé v závislosti na zvolené technice, dentistovi a zažloutnutí zubů. Obecně jsou ceny v rozmezí 3 000 až 15 000 Kč. Koncentrace peroxidu se při metodách pohybuje od 25 do 38 %, liší se také počet sezení, které je nutno podstoupit a prostředky, které se při bělení využívají (modré světlo, LED světlo, gel).
Obecně platí, že dražší vybělení zubů laserem vám vydrží po několik let, zatímco levnější metody je potřeba po určité době zopakovat. Pokud máte dostatek finančních prostředků, určitě je dobré rozhodnout se pro vybělení laserem (nemusíte volit tu nejdražší metodu). Výhodou také je, že bělení bude probíhat pod dohledem zkušeného odborníka. Bělící pasty, pudry a pásky jsou účinné, když zažloutnutí zubů není příliš výrazné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak často si čistíte zuby?

0 x denně 13.1% (24)
1 x denně 14.8% (27)
2 x denně 53% (97)
3x a více 19.1% (35)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama